o nas

Jesteśmy ludźmi zakochanymi w drewnie i metalu. Lubimy tworzyć, zmieniać otoczenie, wpływać na atmosferę. Indywidualny charakter naszych mebli to efekt ręcznej produkcji, starannego doboru materiałów oraz nadania wykorzystanym elementom nowej funkcji zgodnie z ideą up-cyclingu. Porusza nas to, co niepowtarzalne – w meblach cenimy połączenie nowoczesnego designu z tradycyjnym rzemiosłem.

GANG meble

GANG meble

Nasze meble są alternatywą dla masowej produkcji – jesteśmy manufakturą, a naszym celem jest tworzenie niepowtarzalnych  mebli. Bazujemy na lokalnych, ekologicznych surowcach. Stal i drewno to naturalne materiały, które towarzyszą człowiekowi od wieków. Wszystkie elementy mebli wykonujemy ręcznie z dbałością o każdy detal. Jednocześnie troszczymy się o zachowanie pierwotnej surowości drewna i metalu.

meble loftowe

Moda na lofty to jeden z najważniejszych trendów urbanistycznych ostatnich 50 lat. Wszystko zaczęło się pod koniec lat 40 w Nowym Jorku, kiedy opuszczona przez przemysł dzielnica SoHo stała się nową stolicą na kulturalnej mapie miasta.

GANG meble loftowe

Opuszczone fabryki i magazyny stwarzały doskonałe warunki dla malarzy abstrakcyjnych pracujących na dużych płótnach – wkrótce dołączyli do nich rzeźbiarze, tancerze, graficy.
Z czasem SoHo zaczęło przyciągać dilerów sztuki, którzy w industrialnych przestrzeniach tworzyli ekskluzywne galerie sztuki. W latach 90’ niegdyś przemysłowa dzielnica stała się centrum mody, sztuki, nowoczesnego projektowania wnętrz. W międzyczasie lofty rodziły się w sercach dużych europejskich miast jak Londyn czy Berlin. Przemysłowe przestrzenie z dnia na dzień zyskiwały nową funkcję – powstały industrialne sklepy, galerie, biura. W tym procesie mieszkańcy i twórcy loftów wykazali się ogromnym szacunkiem do historii i architektury swoich miast.

W Polsce moda na lofty pojawiła się stosunkowo późno – zyskały one szczególną popularność wśród przedstawicieli zawodów kreatywnych oraz osób, które żyjąc w mieście, potrzebują otwartych przestrzeni. Otwarta przestrzeń, duże metraże, wysokie sufity – to jedne z najważniejszych cech definiujących loft. Poprzemysłowe okna dużych gabarytów sprawiają, że często są to jasne pomieszczenia, pełne światła.

GANG meble loftowe

Metal, drewno, beton, szkło pojawiają się w loftach w sposób naturalny – są to stałe elementy architektury z okresu budowy fabryk i magazynów. Meble do loftów nawiązują do tych materiałów oraz surowego klimatu wnętrz. Często tworzone są z wykorzystaniem starych elementów przemysłowych, które zgodnie z ideą up-cyclingu zyskują drugie życie jak również potrafią zaskakiwać swoją fakturą i formą. Popularne w Polsce soft lofty (budynki tworzone od podstaw nawiązujące do stylu przemysłowego) to w większości apartamenty o wysokim standardzie, w których dobrze prezentują się meble nowoczesne oraz industrialne akcenty. Ciekawym rozwiązaniem są meble z pogranicza sztuki i form użytkowych oraz meble lekkie w formie wykonane jednak z surowych materiałów. Projektowane przez nas meble odpowiadają na potrzeby aranżacji wnętrz w stylu loft – zarówno w wydaniu hard jak i soft loft.

GANG meble loftowe

Dla osób zainspirowanych stylem, chętnie zaprojektujemy meble na indywidualne zamówienie z myślą o konkretnym wnętrzu – skontaktuj się z nami, przedstawimy Ci nasze pomysły.

meble industrialne

Industrial stał się w ostatnich latach stylem, który króluje nie tylko w loftach, ale również w przestrzeniach komercyjnych, nowoczesnych domach oraz ekskluzywnych posiadłościach. Aranżacje w stylu industrialnym dumnie prezentują surowe materiały oraz detale budowlane – elementy, które zwykle próbuje się ukryć. Beton, surowe drewno i metal – neutralne kolory, szarości imitujące stal, funkcjonalne i jednocześnie stylowe przedmioty i meble – to główne wyznaczniki stylu. Wielu entuzjastów designu włącza industrial do bardziej eklektycznych aranżacji poprzez wprowadzenie stalowych elementów oraz detali w stylu vintage. Chcesz urządzić wnętrze z industrialną duszą? Przeczytaj na co zwrócić uwagę.

GANG meble industrialne

Odkryte instalacje – rury, elektryka – w stylu industrialnym elementy te są wystawione na widok, celowo eksponowane. Styl industrialny wyrósł na fali przekształcania pomieszczeń przemysłowych w przestrzenie mieszkalne – widoczne instalacje przypominają o historii wnętrz. Aktualnie projektanci celowo dążą do uzyskania tego specyficznego wrażenia surowości, niedokończenia.

Metal i drewno to zestawienie typowe dla stylu industrialnego. Połączenie tych dwóch surowych, naturalnych materiałów doskonale sprawdza się w dużych elementach wystroju wnętrz (schody, antresole, ściany działowe) jak również w industrialnych meblach. Jest to idealne połączenie – ciepło drewna przełamuje chłód stali – w efekcie powstaje nowoczesna przestrzeń do życia i pracy. Stal często koresponduje z betonem a materiały wyznaczają kolorystykę wnętrz industrialnych – barwy neutralne, odcienie szarości.

GANG meble industrialne

Meble industrialne to kolejne szerokie zagadnienie – od DIY po renowacje i modyfikacje elementów starych maszyn. Proste formy oparte na surowych materiałach pojawiły się w powojennej Europie w latach pięćdziesiątych XX wieku. Początkowo meble industrialne nie były cenione wysoko, sięgali po nie głównie awangardowi i odważni artyści, którzy cenili sobie unikatową formę mebla. Indywidualność pozostała do dziś ważnym wyznacznikiem mebli industrialnych – są one oparte na niebanalnym pomyśle, projektowane głównie na zamówienie. Na koneserów czekają ciekawe modyfikacje starych maszyn, które zyskują nowe funkcje – w połączeniu z drewnem stają się stołami, szafkami, industrialnymi kuchniami. Artyści i małe manufaktury tworzą własne projekty mebli nowoczesnych inspirowanych stylem industrialnym. Elementy stylu industrialnego pojawią się coraz częściej w różnych wnętrzach i dawno przestały być zarezerwowane wyłącznie do przestrzeni starych fabryk czy magazynów.

GANG meble industrialne

Zwolenników stylu, którzy cenią sobie nietypowe rozwiązania, minimalistyczną elegancję i naturalne materiały – zapraszamy do kontaktu.